«

»

Čer 16

Okamura s Fialou: Jsme pro pád vlády!

Prostějov – Policejní zatýkání mezi vrcholnými politiky…jedny šokovalo, jiní mají jasno. Co na ně říkají tváře hnutí Úsvit Tomio Okamura s Radimem Fialou?

„Události posledních hodin nejsou ničím nečekaným. K odhalování korupce, podvodů, zločinů i na těch nejvyšších postech muselo zákonitě jednou dojít. Situace je totiž tak neudržitelná, že policie prostě musí konat!,“ sdělil Tomio Okamura s tím, že si je vědom toho, že výměna vlády nic neřeší.  „Je potřeba změnit celý systém, který masivní zneužívání moci umožňuje, a to od základů. Proto prosím a vyzývám poslance, vyzývám své přátele a sympatizanty z Poslanecké sněmovny: ” Vyjádřete nedůvěru této vládě !”Podle Okamury budeme na startu dlouhé cesty, na které je potřeba uspořádat nové volby do Poslanecké sněmovny a především změnit systém, ústavu, zavést přímou volbu a odvolatelnost politiků, možnost hlasovat o zákonech v občanských referendech a jasně oddělit moc zákonodárnou a výkonnou tak, abychom došlo k omezení korupční propojení.
„Je stále více zřejmé, že není jiná legitimní cesta než nové volby do Sněmovny, v nichž by občané zvolili nové a důstojnější zastupitele, kteří mají jediný cíl. Tím nejsou pohodlná koryta, ale přímá zodpovědnost za práci občanům naší země,“ dodává Okamura.

Jasno má i Fiala

„V dnešní situaci podporuji prohlášení senátora Tomio Okamury. Vláda Petra Nečase dál nemůže vládnout. Řeknu ano návrhu na nedůvěru této vládě. Česká republika je v hluboké ekonomické a společenské krizi. Podpořím všechny ústavní kroky, které povedou k odchodu této vlády a k demokratickému řešení politické situace ,včetně voleb do Poslanecké sněmovny. Republika potřebuje zásadní změny. Potřebujeme skutečnou demokracii,svobodu a odpovědnost,“ uvedl pro Týdeník Radim Fiala.

Zdroj: www.itydenik.cz

Napsat komentář